صفحه اصلي | اخبـــار | شکریه بارکزی: علمای محترم لطفاً بر کودکان تجاوز نکنید

شکریه بارکزی: علمای محترم لطفاً بر کودکان تجاوز نکنید

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
image

این عالمان دین هم از احکام دین بیخبر اند و هم از درک مشکلات و رنج های زنان

خانم شکریه بارکزی عضو مجلس نمایندگان در عکس العمل به قطعنامۀ اخیر شورای علمای دینی گفت: شورا های نام نهاد علما نخست باید به یاران خویش توصیه کنند که از تجاوز به دختربچه ها و پسربچه ها که برای فراگیری قرآن به مساجد می روند، جلوگیری کنند.

وی که با گزارشگر رادیو آزادی با شدت لحن صحبت می کرد، گفت: جهاد افضل با نفس است. وظیفۀ علماء این است که به مردم بگویند، خون ناحق نریزند، رشوت ستانی نکنند، از دزدی و غارت و تجاوز دست بگیرید. گفتار تان را با رفتارتان و با احکام مندرج در قرآن برابر کنید.

خانم بارکزی افزود: وقتی گوش و بینی زنان بریده می شود و حق کودکان و یتیمان پامال می شود؛ آن گاه این عالمان دین کجا هستند؟ عضومجلس نمایندگان تصریح کرد: برخورد علمای دین کاملاً مبنای سیاسی دارد. وی افزود: مردم افغانستان در طی سی سال دلال های دین و دلالان سیاسی قدرت، خیانت کاران که خون سه میلیون شهید و معیوب را برباد داده اند، شناخته اند.

خانم بارکزی مدعی شد: این عالمان دین هم از احکام دین بیخبر اند و هم از درک مشکلات و رنج های زنان افغانستان بیگانه اند. چرا این عالمان، مردان را از خلافکاری مانع نمی شوند؟ هدف آنان از منع اختلاط زن و مرد آن است که زنان از حق کار محروم شوند. ملا ها باید به مردم توصیه کنند که به کودکان تجاوز نکنند. وی مدعی شد که علمای سیاسی تکلیف دینی خود را کنار نهاده اند. آن ها باید بدون موضع گیری خاص سیاسی برضد فساد و رشوه و اعادۀ حق یتیم، خیر و زکات، برضد خلافکاران و غاصبان جایداد ها و ایجاد فضای اجتماعی سالم عمل کنند.

 

افزودن بر روي:

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد):

مجموعه نتايج: | نمايش:

نظر خود را بنويسيد comment

  • email ارسال به دوستان
  • print نسخه چاپي
  • Plain text نسخه ساده
ارزيابي اين خبر
4.17